تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تعداد احزاب و کاندیدای ریاست جمهوری در آمریکا

  آیا در آمریکا فقط دو حزب وجود دارد و آنها به هیچ حزب دیگری اجازه فعالیت نمی‌دهند؟

  در آمریکا تعداد بیشماری حزب سیاسی فعال و رسمی وجود دارد که تعدادشان مانند باقی نقاط دنیا کم و زیاد می‌شود. بر اساس وضعیت آرا در سال ۲۰۱۵، تعداد احزابی که به دلیل داشتن حداقل رای مورد نیاز دستکم در یک ایالت در آمریکا به رسمیت شناخته شده‌اند، ۲۲۱ حزب بوده است.

  مساله اصلی در فعالیت احزاب در آمریکا این است که هر ایالت، قوانین مخصوص خود را برای فعالیت احزاب دارد. ضمن اینکه حضور در ۵۰ ایالت آمریکا هزینه بسیار زیادی دارد که بدون داشتن آرای بالا و حمایت مردمی جدی، تامین آن بسیار دشوار است. به همین دلیل دو حزب دموکرات و جموریخواه، تنها احزابی هستند که به دلیل محبوبیت‌شان عملا در هر ۵۰ ایالت حضور جدی دارند.

  مهمترین نکته برای رسمیت یافتن یک حزب در بسیاری از ایالت‌ها این است که آن حزب در بین مردم طرفدار داشته باشد. ایالتها قوانین مختلفی برای تایید یا رد این حمایت مردمی دارند. برخی آرایی را که حزب در یک انتخابات (مثلا انتخابات شوراها) به دست می‌آورد، ملاک قرار می‌دهند. برخی از حزب جدید می‌خواهند که تعداد کافی از شهروندان را برای ثبت نام به عنوان هوادار معرفی کند.

  به جز خیل بسیار احزاب محلی که در سطح شوراها یا پارلمانهای محلی فعالیت می‌کنند، سه حزب هم هستند که در کنار احزاب دموکرات و جمهوریخواه، حضوری فراگیر در گسترۀ ایالات متحدۀ آمریکا دارند: حزب لیبرترین، حزب سبز و حزب قانون اساسی.

  حزب آزادی آمریکا (راست افراطی) ، حزب آمریکا (محافظه‌کار) ، حزب آمریکای مستقل ، حزب سوسیالیست، حزب آزادی و صلح، حزب ممنوعیت و حزب کهنه سربازان آمریکایی، دیگر احزابی هستند که همه برای انتخابات سال ۲۰۱۶، نامزد معرفی کرده‌اند. بسیاری از احزاب دیگر هم هستند که اگر رای مردم را داشته باشند می‌توانند کاخ سفید را فتح کنند. مثلا حزب تغذیه که توسط یک رستوران‌دار در نیوجرسی راه افتاده است.

  این احزاب و نامزدهایشان این است محبوبیتی در بین مردم آمریکا ندارند و به همین دلیل معمولا بسیاری حتی از حضورشان هم مطلع نمی‌شود.


  آیا در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تنها دو نامزد حضور دارند ؟

  در آمریکا هر کس دلش بخواهد می‌تواند نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود. نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا تنها سه شرط دارد:

  اول اینکه شخص باید آمریکایی بدنیا آمده باشد. تنها کسانی آمریکایی بدنیا می‌آیند که یا در خاک آمریکا متولد شده‌ باشند یا اینکه پدر یا مادرشان یا هر دو آمریکایی باشند.

  شرط دوم این است که نامزد ریاست جمهوری باید در ۱۴ سال گذشته، ساکن این کشور بوده باشد.

  و آخرین شرط هم این است که سن دواطلب ریاست جمهوری باید بالای ۳۵ سال باشد.
   در تمامی انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا نامزدها بیش از دو نفرند. اما بسیاری‌شان به دلیل عدم شهرت و نداشتن حمایت مردمی، به خبرهای رسانه‌ها راه پیدا نمی‌کنند.  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 29 مهر 1396 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 29 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160246
 • بازدید امروز :176381
 • بازدید داخلی :17826
 • کاربران حاضر :219
 • رباتهای جستجوگر:329
 • همه حاضرین :548

تگ های برتر